Fiat Motor Sporları, Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunun son yarışı olan Yeşil Bursa Rallisi’nin sınıf 3 kategorisinde birinci oldu. Egea Gençler Kupası’nda mücadele eden genç pilotlar Buğra Can Kılıç – Ali Emre Yılmaz ikilisi ise 2019 sezonunu Türkiye Ralli Genç Pilotlar ve Co-Pilotlar Şampiyonu olarak tamamladı. Onat Telkenar – Efe Eryalaz ikilisi ise Egea Gençler Kupası’nda başarılı bir performans sergileyerek sezon sonunda birinciliğe ulaşan ekip oldu.

Fiat Motor Sporları takım pilotları Fatih Kara – Bilge Ayan ikilisi, Yeşil Bursa Rallisi’nin sınıf 3 kategorisini, Fiat Egea 1.4 T-Jet ile birincilikle tamamladı. Motor sporlarına genç yeteneklerin kazandırılması hedefiyle, 2018 yılından bu yana düzenlenen Egea Gençler Kupasında heyecan dolu ikinci sezonunu geride bıraktı. Sezon boyunca 6 otomobilin kıyasıya mücadele ettiği kupada zaferi, OnatTelkenarve Efe Eryalazikilisi elde etti. Genç Pilotlar kategorisinde ise Fiat Motor Sporları’nıngenç yetenekleri Buğra Can Kılıç ve Ali Emre Yılmaz 2019 sezonunu zirvede bitirdi. Kariyerine TOSFED Yıldızını Arıyor projesi ile başlayan ve Fiat Motor Sporları çatısı altında başarıyla sürdüren Buğra Can Kılıç, 2019 Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonluğunu elde ederken, co-pilotu Ali Emre Yılmaz Türkiye Ralli Genç Co-Pilotlar Şampiyonu oldu.

Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas,“Fiat Motor Sporları takımı olarak vizyonumuz sadece kazanmak değil aynı zamanda spora katma değer sağlamak.Centilmence yarışan ve tecrübelerini gençlere aktarmaktan mutluluk duyan bir ekibiz.  Tofaş gibi köklü bir kurumun çatısı altında, bu sporu seven, imkân arayan kişilere yatırım yapmayı sürdüreceğiz. Genç Pilotlar klasmanında elde ettiğimiz şampiyonluk, bizler için oldukça önemli.TOSFED Yıldızını Arıyor projesi ile bu spora adım atan ve çatımız altında başarıyla yarışanBuğra Can Kılıç ve Ali Emre Yılmaz ikilisini kazandıkları zaferden ötürü tebrik ediyorum. Egea Gençler Kupası’nı bu sezon da birincilikle tamamlayan Onat Telkenar ve Efe Eryalazı da kutluyorum.Gençlere yönelik projelerimizi sürdürmeye ve Türkiye’de motor sporlarına katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

(16)

Fiat Motor Sporları’ndan Genç Pilotlarda Önemli Başarı!

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>