Tuzla’da Heyecan Fırtınası

MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası üçüncü ayak yarışları, 02-03 Temmuz tarihlerinde Tuzla Motorsporları Kulübü (TMK) tarafından ICRYPEX ve Tuzla Belediyesi katkılarıyla Tuzla Karting Park’ta organize edildi. 5 ayrı kategoride toplam 53 sporcunun katılımına sahne olan organizasyon kapsamında, tüm kategorilerde Cumartesi ilk yarışlar, Pazar günü de ikinci ve üçüncü yarışlar koşuldu.

3 yarış sonunda Mini kategoride birinciliğe ulaşan isim BOM Karting takımından Teoman Hoskin olurken, Erin Ünlüdoğan ikinci ve Rüzgar Evci de üçüncü oldular. Mini Kadınlarda ise Melek Dorum birinciliği elde eden isim oldu. 12 sporcunun katıldığı Junior kategoride Dynamic Racing Team’den Emir Tanju ilk sırayı elde ederken, hafta sonunu Hakkı Dorum ikinci ve Leyla Sulyak da üçüncü sırada tamamladı. Leyla Sulyak aynı zamanda en hızlı junior kadın olurken, Ayşe Çebi ikinci ve Zeynep Büyükpınar da üçüncü sırada yer aldı.

17 sporcuyla en kalabalık katılıma sahne olan Senior kategoride Gün Taşdelen birincilik kürsüsüne çıkarken, onu ikinci sırada Mehmet Ali Çebi ve üçüncü sırada Mert Ali Sarıçiçek takip ettiler. Senior kadınlarda birincilik kupasına uzanan isim Sude Nur Yurdagül olurken, BOM Karting takımından Ayda Biter ikinci ve Sena Savaşer de üçüncü sırada yer aldılar. Yarışın takımlar birinciliğini ise Dynamic Racing Team kazanarak şampiyona takımlar birinciliğindeki liderliğini sürdürdü.

9 yaş altı sporcuların katılımına açık olan TOSFED Micro Destek Kupası‘nda ise Uygar Aslan Birgili ilk birinciliğini elde ederken, Yunus Deha Ersin ikinciliği ve Doruk Sırnaç da üçüncülüğü kazanan sporcular oldular.

Yarış sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve organizasyon yetkililerinden aldılar. MOTUL 2022 Türkiye Karting Şampiyonası, 06-07 Ağustos tarihlerinde Bursa Uludağ Motorsporları Kulübü (BUMOSK) tarafından TOSFED Körfez Karting Pisti’nde düzenlenecek olan 4. ayak yarışları ile devam edecek.

(32)

Tuzla’da Heyecan Fırtınası

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>