Çetinkaya – Tezeken İkilisi Sezona Hızlı Giriş Yaptı!

Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenen Rally Bodrum, bu yıl da kıran kırana mücadeleye sahne olurken motor sporları tutkunlarına keyif dolu anlar yaşattı. 69 otomobilin mücadele ettiği ve Türkiye’nin en “hızlı” pilotlarının yarıştığı sezonun ilk yarışında Mumcular, Mazı, Etrim bölgelerindeki toprak etaplar; sporcular için oldukça zorlayıcıyken, seyircilere unutulmaz anlar yaşattı.    

Efsanevi boxer motoruyla ralli camiasının en ikonik otomobillerinden olan Subaru Impreza ile Karbonz ve Motul desteğiyle Erkan Bodur Ralli Kupası’nda yarışan Kemal Çetinkaya ve Tolga Tezeken ikilisi ise yarışın başlarında aldığı birinciliği tüm yarış boyu koruyarak hem kategori 4’te hem de genel klasmanda galibiyetin sahibi oldu. Be Premium Hotel’de seremonik finiş ile yarış sona ererken, Çetinkaya-Tezeken kürsüdeki birincilik koltuğuna oturdu. Kırıcı ve zorlu etaplarda doğru strateji ile mücadele eden ekip, en büyük destekçileri Karbonz ve Motul’un gücüyle hedefledikleri sonucu almayı başardılar.  Motorsporları tutkunlarının heyecanla takip ettiği Türkiye Ralli Şampiyonası, 20-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında, Yeşil Bursa Rallisi ile devam edecek.

(33)

Çetinkaya – Tezeken İkilisi Sezona Hızlı Giriş Yaptı!

About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>