WRC Marmaris Rallisi 13 Eylül’de

En son 2010 senesinde İstanbul’da düzenlendikten sonra Dünya Ralli Şampiyonası takviminden çıkartılan Rally Of Turkey, uzun bir aradan sonra bu sene Marmaris’de düzenlenecek. 

3-16 Eylül tarihleri arasında Marmaris’in toprak etaplarında düzenlenecek olan bu yarışla birlikte Türk yarışseverleri bir kez daha WRC yıldızlarını yakından izleme imkanı bulacaklar. Çırağan Sarayı’nda bu organizasyonu medyaya tanıtmak amacıyla düzenlenen basın toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, Dünya Ralli Şampiyonası Genel Müdür Oliver Ciesla ve Sport Toto Genel Müdürü Mehmet Muharrem Kasapoğlu katıldı. Ayrıca ülkemizi otomobil sporlarında temsil eden genç pilotlarımız Ayhancan Güven, Murat Bostancı ve Orhan Avcıoğlu da basın toplantısında yer aldılar.

Toplantıda medya mensuplarına konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: “Böylesine büyük organizasyonlar yapmak artık ülkemiz için çok kolay. Biz ülke olarak çok büyük organizasyon kapasitesine sahibiz. Son 15 senede spor alanında büyük yatırımlar yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bunlardan bir tanesi de Marmaris’de Eylül ayında düzenleyeceğimiz Dünya Ralli Şampiyonası yarışı. Bu noktada TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı’nın da ekibiyle yaptığ çalışmalar da önemli rol oynadı. Bu yarış ülkemizin tanıtımı açısından da oldukça önem taşıyor” şeklinde konuştu.

TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı ise “Yaklaşık 50bin yerli ve yabancı turistim sadece bu yarış için Marmaris bölgesine geleceğini öngörüyoruz. Bu etkinlik kapsamında Marmaris şehir merkez bir günlüğüne trafiğe kapatılacak ve seyircilere şehir içi etabıyla ayrı bir görsel sunulacak. Milyonlarca izleyici tarafından canlı ve internet üzerinden takip edilen bir organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz.” açıklamasını yaptı. WRC Promotör Genel Müdür Oliver Ciesla ise “Türkiye son yıllarda ekonomik potansiyeli açısından bizler için de önemli bir öneme sahip. TOSFED bu şampiyonanın Türkiye’ye geri dönmesi açısından oldukça önemli bir iş çıkardı. Marmaris’in toprak etapları oldukça keyifli görünüyor. Eylül ayında Türkiye’ye gelmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

(3)

WRC Marmaris Rallisi 13 Eylül’de

| Haberler | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>