CFTT Bostancı ve Banaz ile Portekiz’de

2017 sezonunu Avrupa Ralli Takımlar Şampiyonu olarak tamamlayan Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl da dünyanın en önemli spor organizasyonları arasında kabul edilen WRC – Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadelesini sürdürüyor.

17-20 Mayıs tarihlerinde yapılacak şampiyonanın 6.ayağı olan Portekiz Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye, 2 ekiple mücadele edecek. Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi, katılımı ile rekabetin en üst düzeyde olduğu WRC2 kategorisinde, ödüllü EcoBoost motora sahip 4×4 Fiesta R5 ile mücadele edecekler. Geçtiğimiz yıl elde edilen Avrupa Takımlar Şampiyonluğu yanında Avrupa Ralli Kupası sahibi de olan Murat Bostancı daha önce Junior WRC’de edindiği tecrübelerini Portekiz Rallisi’ne yansıtmayı hedefliyor.

Korsika Rallisi’ni başarılı bir şekilde tamamlayan Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi ise Ford’un son 6 yıldır dünyada yılın motoru ödüllü EcoBoost benzinli motor teknolojisine sahip 4×2 Fiesta R2T ile yine Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda sezonu (JWRC) mücadele edecek. JWRC – Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda sezonu 5-8 Nisan tarihlerinde Korsika Rallisi ile açan Banaz, virajlarıyla ünlü zorlu ralliyi toplam 14 pilot arasında 8’nci sırada tamamlayarak sezona güzel bir başlangıç yapmıştı.

(12)

CFTT Bostancı ve Banaz ile Portekiz’de

| Haberler | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>