Mazda CX-5, 100.000 Kilometre Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti!

Mazda’nın kompakt SUV sınıfındaki başarılı temsilcisi CX-5,Avrupa’nın en prestijli dergilerinden birisi olan Auto Bild’inünlü 100 kilometre dayanıklılık testinden başarıyla geçti.Uzun vadede kalite seviyesini koruyarak jüri üyeleritarafından büyük beğeni toplayan CX-5, bir önceki neslinbaşarısını taçlandırırken, “Etkileyici şekilde sorunsuz vegüvenilir” yorumlarını aldı. 100 bin kilometrelik uzun dönemtestinde hiçbir arıza ya da planlanmamış servis ziyaretiylekarşılaşmayan CX-5 modeli, farklı sınıflardan toplam 68otomobilin yer aldığı uzun dönem dayanıklılık testisıralamasında, 4’üncü sıraya oturdu ve en yüksek “A” notunalayık görüldü.

Avrupa’nın en prestijli dergilerinden birisi olan Auto Bild, toplam 100 binkilometrelik zorlu dayanıklılık testinde, Mazda’nın kompakt SUV sınıfındakioyuncusu CX-5’i misafir etti. Gündelik kullanım özellikleriyle yüksek beğenikazanan Mazda CX-5, geniş ve çok yönlü yaşam alanı, üst düzey konfor ileyol tutuş seviyesi ve rafine motor-şanzıman kombinasyonuyla jüri üyelerinintakdirini kazandı. Pürüzsüz çalışma karakterine sahip, yüksek ekonomikabiliyetiyle dikkat çeken 184 HP gücündeki Skyactiv D 184 motor vekusursuz uyum gösteren 6 ileri vitesli otomatik şanzımanla dayanıklılıktestine tabii olan kompakt SUV modeli, ilk neslinin başarısını taçlandırarak,farklı sınıflardan toplam 68 otomobilin yer aldığı sıralamada, 4’üncü sırayıaldı ve en yüksek seviyedeki “A” notuna layık görüldü.

“Etkileyici şekilde sorunsuz ve güvenilir” övgüsünü alan CX-5, testlerinbitiminden sonra uzmanların gözetiminde, en ince ayrıntısına kadarparçalarına ayrılarak incelendi. Kokpit, yürüyen aksam, şasi, karoserparçaları, motor, şanzıman ya da direksiyon sisteminde hiçbir problemin notedilmediği ve uzun test sürecinden hiçbir şekilde etkilenmediği belirtilirken,100 bin kilometre boyunca CX-5 herhangi bir arızayla ya da planlanmamışservis ziyaretiyle karşılaşmadı. Uzun vadede de kalite seviyesini koruduğunukanıtlayan CX-5, teste konuk olan 2,2 litrelik premium dizel motorunun yanısıra, diğer benzinli ve dizel motor seçenekleri, manuel ve otomatikşanzıman, önden çekiş ve dört tekerlekten çekiş varyasyonlarıyla da dergiekibini etkilemeyi başardı.

(31)

Mazda CX-5, 100.000 Kilometre Dayanıklılık Testini Başarıyla Geçti!

| Haberler, RV Cars | 0 Comments
About The Author
-

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>