Otomerkezi CEO’su Karakaş:”Her Gün Ortalama 50 Bayilik Başvurusu Alıyoruz”

İkinci el oto sektörünün kurumsal oyuncularından Otomerkezi.net, 9 ay gibi kısa bir sürede pandemiye rağmen bayi sayısını 22’ye yükseltti. Yeni açılan Kütahya, Kahramanmaraş 2’nci şube, Mersin, Hatay Bingöl, Tarsus Sakarya ve Şanlıurfa bayilerini de bünyesine katan Otomerkezi.net, yaklaşık 100 bin TL’den başlayan yatırımla bayilik fırsatı sunuyor. Konuyla ilgili konuşan Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş “İkinci el araç alım-satımı yapmak isteyenleri, kurumsallaşmaya ve Avrupa standartlarında hizmet vermeye davet ediyoruz. Her gün ortalama 50 bayilik başvurusu alıyoruz” dedi.

Türkiye’nin ikinci el araç pazarındaki önemli oyuncularından Otomerkezi.net, Sakarya, Kütahya, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş 2’nci şube, Tarsus, Şanlıurfa ve Bingölbayilerini de bünyesine kattı. Yıl başından bu yana pandemiye rağmen istikrarlı bir büyüme gösteren Otomerkezi.net, yeni 8 bayiyle birlikte bayi sayısını 22’e yükseltti. Her gün ortalama 50 bayilik başvurusu aldıklarını söyleyen Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş “Artık kurumsallaşmanın yönetmelikler gereği zorunlu kılındığı bu dönemde, diğer sektörlere ve girişimlere kıyasla bayilik ekosistemine dahil olanlar için yüksek kazanç fırsatı var. İkinci el araç alım-satımı yapmak isteyenleri, Avrupa standartlarında hizmet vermeye ve artık bu işi kurumsal bir çatı altında yapmaya davet ediyoruz. 2021 yılı sonuna kadar 40 bayi hedefimiz var” dedi.

Bayi adaylarına ek destek var

Ortalama 100 bin TL’den başlayan yatırımla bayi açılabilirken, Otomerkezi.net, her yeni bayii için aylık en az ortalama 30 araç satışı, 3 Milyon TL’ye kadar kredi kullanımı ile 100 bin TL sigorta kullanımı  hedefliyor. Şirket bünyesindeki finansal çözümler ve havuzdaki araç parkından faydalanabilen bayiler; sigorta, kasko, car-care, mini onarım gibi tamamlayıcı hizmetlerle de ek gelir fırsatı elde ediyor.

(83)

Otomerkezi CEO’su Karakaş:”Her Gün Ortalama 50 Bayilik Başvurusu Alıyoruz”

| RV Cars |
About The Author
-